24 ژوئن 2024
0
0

بهبود ارتباط با شریک عاطفی

[vc_row full_width=”stretch_row” el_class=”opacity-video-bg” css=”.vc_custom_1571779562740{margin-top: -60px !important;margin-bottom: 8vh !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column css=”.vc_custom_1499517305703{padding-top: 0px !important;}” el_class=”text-center”][woodmart_slider slider=”improving-couples-relationships”][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1499600383384{margin-bottom: 8vh !important;}”][vc_column offset=”vc_col-lg-offset-2 vc_col-lg-8 vc_col-md-offset-2 vc_col-md-8 vc_col-sm-offset-0″ css=”.vc_custom_1499599304156{padding-top: 0px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1572527956682{margin-bottom: 20px !important;}” text_larger=”no”]

یکی از مهمترین تحولات و تصمیمات زندگی ما انسانها، ازدواج و انتخاب زندگی مشترک می‌باشد. واقعیت اینست که معمولا هورمونها و تمایلات ما به جنس مخالف یکی از عناصر اصلی این تصمیم ما هستند که کم و بیش با عقل و برنامه‌ریزی گره خورده و ما را به مسیر ناشناخته و جدیدی سوق می‌دهند.

این تجربه پر از فراز و فرود است. برای بعضی شیرین‌ترن و عمیق‌ترین تجارب و برای بسیاری دیگر منشا بسیاری از تعارضات و تجارب تلخ و آزار دهنده می‌باشد.

همانطور که کنترل بیرونی و تلاش برای کنترل دیگران در بسیاری از بخشهای زندگی ما حاکم است و سبب گرفتاریهای فراوانی در زندگی ما می‌شود، تلاش برای کنترل همسر و همسو کردن او با خواسته‌ها و برداشت‌های ما سبب می‌شود بیشتر زوجین در زندگی مشترک لذت چندانی از با هم بودن نبرند و به مرور تمایل و گرایششان به هم کم و کمتر شود تا جایی که بسیاری تصمیم به جدایی گرفته و بسیاری دیگر در ظاهر کنار هم ولی در واقعیت و عمل بسیار دور از هم زندگی را پشت سر می‌گذرانند.

بهبود روابط زوجین مبتنی بر تئوری انتخاب تلاش می‌کند به زوجین کمک نماید، با جایگزیتی تئوری انتخاب و کنترل درونی و تاکید بر این اصل که ما فقط می‌توانیم خودمان را کنترل کنیم، فضایی واقع‌بینانه و مثبت در روابطشان ایجاد کنند. بر این اساس کمک می‌شود با پرهیز از رفتارهای مخرب رابطه و تلاش برای انجام رفتارهای سازنده رابطه به زوجین کمک شود روابط خود را بهبود بخشند و به تصویری مشترک و دلخواه از زندگی مشترک دست یابند.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص مطالعه کتابهای زیر توصیه می‌شود:

  • تئوری انتخاب ،درامدی بر روانشناسی امید نوشته دکتر گلسر – ترجمه استاد عزیزم جناب آقای دکتر صاحبی
  • تئوری انتخاب و مدیریت زندگی از همان نویسنده و مترجم
  • ازدواج بدون شکست(حل معمای ازدواج با تئوری انتخاب) نوشته دکتر ویلیام گلسرو کارلین گلسر- ترجمه جناب دکتر علی صاحبی
  • هشت درس برای زندگی زناشویی شادتر نوشته دکتر ویلیام گلسر و کارلین گلسر – ترجمه دکتر علی صاحبی و دکتر عاطفه سلطانی فر

برای آموزش و تمرین بیشتر، شما می‌توانید در کارگاه‌های بهبود روابط زوجین من که متناوبا برگزار می‌شود شرکت نمایید و در صورت نیاز جهت کوچینگ شخصی بر اساس تئوری انتخاب با ما در تماس باشد. همچنین اطلاعات مفیدی در این خصوص در وبسایت، صفحه اینستاگرام و کانال تلگرامی من موجود می‌باشد.

خوشحال میشویم در این مسیر زیبا و دشوار در کنار شما باشیم.

شماره تماس و راههای ارتباطی ما در قسمت ارتباط با ما آمده است.

[/vc_column_text][woodmart_info_box style=”border” alignment=”right” woodmart_css_id=”5dc66b5d4f762″ title=”شرایط ویژه کوچینگ زوجین
” woodmart_empty_space=”” svg_animation=”no” info_box_inline=”no”]در صورت انتخاب پکیج ۶ جلسه:
• ۲۰٪ تخفیف ویژه هزینه جلسات
• ۵۰٪ تخفیف ثبت نام در یکی از کارگاههای آتی
• امکان ارتباط مجازی و پرسش و پاسخ در بین جلسات روتین کوچینگ(۱۵ دقیقه در بین هر دو جلسه)[/woodmart_info_box][vc_separator color=”custom” accent_color=”rgba(10,10,10,0.12)” css=”.vc_custom_1499600318751{margin-bottom: 30px !important;padding-top: 10px !important;}”][vc_row_inner content_placement=”middle” css=”.vc_custom_1499600064550{padding-top: 0px !important;}”][vc_column_inner css=”.vc_custom_1499599961071{margin-bottom: 20px !important;padding-top: 0px !important;}”][social_buttons size=”small” align=”right” style=”bordered”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]