یکی از مهمترین تحولات و تصمیمات زندگی ما انسانها، ازدواج و انتخاب زندگی مشترک می‌باشد. واقعیت اینست که معمولا هورمونها و تمایلات ما به جنس مخالف یکی از عناصر اصلی این تصمیم ما هستند که کم و بیش با عقل و برنامه‌ریزی گره خورده و ما را به مسیر ناشناخته و جدیدی سوق می‌دهند.

این تجربه پر از فراز و فرود است. برای بعضی شیرین‌ترن و عمیق‌ترین تجارب و برای بسیاری دیگر منشا بسیاری از تعارضات و تجارب تلخ و آزار دهنده می‌باشد.

همانطور که کنترل بیرونی و تلاش برای کنترل دیگران در بسیاری از بخشهای زندگی ما حاکم است و سبب گرفتاریهای فراوانی در زندگی ما می‌شود، تلاش برای کنترل همسر و همسو کردن او با خواسته‌ها و برداشت‌های ما سبب می‌شود بیشتر زوجین در زندگی مشترک لذت چندانی از با هم بودن نبرند و به مرور تمایل و گرایششان به هم کم و کمتر شود تا جایی که بسیاری تصمیم به جدایی گرفته و بسیاری دیگر در ظاهر کنار هم ولی در واقعیت و عمل بسیار دور از هم زندگی را پشت سر می‌گذرانند.

بهبود روابط زوجین مبتنی بر تئوری انتخاب تلاش می‌کند به زوجین کمک نماید، با جایگزیتی تئوری انتخاب و کنترل درونی و تاکید بر این اصل که ما فقط می‌توانیم خودمان را کنترل کنیم، فضایی واقع‌بینانه و مثبت در روابطشان ایجاد کنند. بر این اساس کمک می‌شود با پرهیز از رفتارهای مخرب رابطه و تلاش برای انجام رفتارهای سازنده رابطه به زوجین کمک شود روابط خود را بهبود بخشند و به تصویری مشترک و دلخواه از زندگی مشترک دست یابند.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص مطالعه کتابهای زیر توصیه می‌شود:

  • تئوری انتخاب ،درامدی بر روانشناسی امید نوشته دکتر گلسر – ترجمه استاد عزیزم جناب آقای دکتر صاحبی
  • تئوری انتخاب و مدیریت زندگی از همان نویسنده و مترجم
  • ازدواج بدون شکست(حل معمای ازدواج با تئوری انتخاب) نوشته دکتر ویلیام گلسرو کارلین گلسر- ترجمه جناب دکتر علی صاحبی
  • هشت درس برای زندگی زناشویی شادتر نوشته دکتر ویلیام گلسر و کارلین گلسر – ترجمه دکتر علی صاحبی و دکتر عاطفه سلطانی فر

برای آموزش و تمرین بیشتر، شما می‌توانید در کارگاه‌های بهبود روابط زوجین من که متناوبا برگزار می‌شود شرکت نمایید و در صورت نیاز جهت کوچینگ شخصی بر اساس تئوری انتخاب با ما در تماس باشد. همچنین اطلاعات مفیدی در این خصوص در وبسایت، صفحه اینستاگرام و کانال تلگرامی من موجود می‌باشد.

خوشحال میشویم در این مسیر زیبا و دشوار در کنار شما باشیم.

شماره تماس و راههای ارتباطی ما در قسمت ارتباط با ما آمده است.

شرایط ویژه کوچینگ زوجین

در صورت انتخاب پکیج ۶ جلسه:
• ۲۰٪ تخفیف ویژه هزینه جلسات
• ۵۰٪ تخفیف ثبت نام در یکی از کارگاههای آتی
• امکان ارتباط مجازی و پرسش و پاسخ در بین جلسات روتین کوچینگ(۱۵ دقیقه در بین هر دو جلسه)